për thurje

 

Shkurtuar thurur sweaters

Mbledhjen e designers të mëdha ka qenë gjithmonë një vend për mallrat e punuar me shtiza. Në sezonin e ri, veçanërisht në dimër, pritet të bumit në të ashtu-quajtur trikotazh. Shumë të njohura janë sweaters thur, si të punuar me dorë dhe e bëri me një makinë thurje. Moda 2010 -2011 për përsërit thurur sweaters atë që është sugjeruar më parë, dhe në të njëjtën kohë nuk e mohon disa prej risive.

Duke gjykuar nga koleksionet, ne mund të parashikojnë një valë të trikotazh gjobë. Sa për modelet më të njohura, aq e çuditshme sikur atë mënyrë tradicionale të sweaters thurur. Cardigans zgjatur hollë mbledhjen Nina Ricci stolisur, Herm?? S, Lacoste. Sweaters thurur verës që ju mund të vihet edhe në trupin e tij lakuriq, e cila na ofron designers. Shumë të kënaqur me disa nga designers e dekor të pasur.

Markë Moschino kufizuar në sweaters mjaft modeste stoli thurur, paraqitjen e tyre në formën e shirita saten. Oscar de la Renta zbukuruar me një xhaketë ngjyrë e ndritshme me qëndisje, applique dhe rruaza. Ndritshme, dy fjalë për fjalë dhe figurativisht, sweaters thurur tregoi Vivienne Westwood. Version i shkurtër i modeleve lëng portokalli dal mbushje ngjyrë dhe një cilësi konveks.

Modelet e kanë neckline rrumbullakët. Shumëngjyrësh modele, endje e bishtalec, diamante, kompozime textured janë shumë të rëndësishme. Ju mund të blej të gatshme xhaketë apo kravatë thurje saj ose crocheting. Nëse doni një xhaketë të ishte ngrohtë, është më mirë për të kryer një produkt spokes. version të vjetër për të kryer më mirë se një goditje.

Pëlhurë zbukurime, thur me grep, duket shumë e bukur dhe femërore. Kjo xhaketë mund të vihet në mbi një rroba banje. Ju do të shikoni shumë elegant. Opsion Jersey stilit të lartë, se si të ecin, dhe për publikimin.

Dizajn ofrojnë modele të ndryshme të grave thurur sweaters. Version gjatë thurur triko me mëngë të mund të zëvendësojë pallto. Kështu që ju mund të vënë atë gjatë verës Dresses. Gjatë verës do të jetë një shumë e famshme Sweatshirts modelin - mini-triko në një version të lehta. Jersey nga fije gjobë mund të plotësojë një gardërobë të biznesit, i cili kërkon një shkurtësinë të caktuar.

Megjithatë, ai duhet të jetë me ngjyrë pastel ose të errët dhe gjithmonë - siluetë fqinj. Vjeshtë-dimër mbledhjen 2010 -2011 është bërë në shkurtësinë tipike për ta mbytur. Designer Kimberly Ortiz ka treguar një triko të gjatë të zi dantella matings që ishte, ndoshta, risi, nëse supozojmë se ajo është projektuar për sezonin e ftohtë. Designers Shumë përmbahen retro stil.

Për shembull, modeli i Rag dhe Bone është veçanërisht tërheqëse për ata që e duan stil retro. Të trasha xhaketë thur dhe gri-zi performancës jep disa shije dhe frymën e antikitetit. Sweaters thurur mund të kenë collars të ndryshme. Nëse ju doni tuaj visually siluetë u bë më e hollë, të zgjedhin triko me Vobraznym prerë.

2010 - 2011 году xhaketë në modë me zinxhir do të jetë deri jakë, dhe një kontrast të plotë për të sweaters tyre thurur me erë. Hip chip jersey është 2010-2011 herë. Kjo mund të ju ndihmojë të përqëndrohet në bel. Shumë e rëndësishme në vitin 2010-2011 do të jetë jersey buttoned.

Sweatshirts-trasha triko thur boucle ose të kryera nga, ngjitet "shirit" qasje për të eksploruar qytetin. Ata janë të kombinuara harmonikisht me linja të shtrënguar ose pantallona klasike. Ajo është gjetur shpesh në koleksionet e shkurtër stilit thurur sweaters sportiv që ju mund të veshin funde të shkurtra me ngjyra të theksuara të ndritshme u ndez.

Pony thurur sweaters trikotazhstilin e lirë jersey një zgjedhje e shkëlqyer, si për vajzat e brishtë, dhe për ata që duan të fshehin roundness e figura. Megjithatë, shumë të kujdesshëm për të trajtuar zgjedhjen e metodës fije dhe thurje. Tre-dimensionale romb ose retro-pështyu në Jersey është e përkryer për të relaksuar me miqtë. Por ne duhet të kujtojmë se ata me sy të rritur siluetë. Prandaj, gratë me curvaceous, është më mirë për të zgjedhur triko normale, të qetë thur.

Me qëllim për të balancuar figura, ne mund të zgjedhin modelin e sweaters thurur, të cilat rrisin vizualisht siluetë tuaj, ku është e nevojshme. Për shembull, mating në gji mund të jenë më të shquar dhe më afër bel smoother. Dizajnit të modës është shumë e thjeshtë dhe konciz - gjatësisë vija para dhe gajtan, dhe braids tradicionale. Përkatëse dhe do të ndër-kultivimin e vija të ndryshme dhe design ngjyra.

Nga çfarë duhet të veshin triko? (Foto) thurur triko, në sajë të thjeshtësisë së tij dhe elegancën në të njëjtën kohë ju lejon të lehtë të kombinojnë atë me rroba të tjera. Xhaketë praktike dhe të rehatshme për grua moderne një artikull të domosdoshme të veshjeve. Designers janë kërkuar që të veshin xhaketa zbehtë në kombinim me funde mbrëmje elegante.

Reja në botën e modës është një kombinim i një bluzë ose pantallona të gjera me një triko të gjatë deri te këmbët. Ringjallet një triko thur në një stil të caktuar, ju mund të kombinojnë atë me veshjet e tjera pjesë. Triko aktuale, demokratik dhe multi-artikull e veshjeve. Bazuar në materiale nga ya-modnaya.ru

Postime Related:
  1. grep xhaketë

, rroba banje veshje, sweaters thurur, gjëra të thurur, dantelle, . model