për thurje

 

Thurje fëmijët

Gjatë shtatzënisë, shpesh një dëshirë për të porukodelnichat dhe të bëjë duart tuaja disa dhurata komod dhe të këndshëm për fëmijën tuaj - kjo është pothuajse një instinkt, për shekuj gratë janë duke u përgatitur për një takim ... Nëse ju nuk e dini se si të thur, jo ose të gjitha thurje ju merrni, por ju doni diçka për t'u përgatitur për fëmijën, të vijë dhe të bëjë një kurs thurje fëmijët. Klasat kanë një klub këshillues.

Së bashku ne kemi diskutuar se çfarë mund t'i atribuohet porsalindur (çka është e nevojshme për t'u përgatitur për muajt e parë të jetës së foshnjës).  Gjatë seancave ju do të jetë në gjendje të lidhë pothuajse të gjitha prikë për fëmijën: booties dhe çorape, kapak, thurur catsuit, zhiletiki, bluza, xhaketa, fustane dhe sarafan për vajzat, kapele baby, panamku, fëmijët reytuziki, sweaters. pledik batanije dhe një endacak, lodra për fëmijë.

Këto gjëra nuk duhet vetëm të jetë funksional, të rehatshme për fëmijën dhe ekologjikisht miqësore, por edhe lidhur edhe me tendencat e fundit të modës. Dhe këtu ne do të ndihmojë në revista dhe Katalogjet nga Franca. Siç e dini, francezët - shpikësi i parë në botë. Trikotazh e tyre për fëmijët janë të thjeshta dhe të lehtë për të bërë.  Dhe nëse një gjë e tillë është nëna apo gjyshja lidhur - ajo e dyfishtë e bukur.

Në klasë, ne do të mësojmë shumë nga truket thurje, që e ka ndërtuar deri gjysheve tona, në terma shumë të thjeshtë (për shembull, thjesht lidhin çorape se si të thur top pardesy me mëngë reglan, se si të përfundojë). Shumë shpesh në revista në thurje përshkrimet dhe diagramet janë shumë komplekse dhe konfuze. Ne postorayus larg nga kompleksitetet. Thurimë bebet bootiesMotoja jonë është që të thur - thjeshtë, të lehtë dhe të bukur!

Pas Sigurisht që ju do të jetë në gjendje për të lundruar në skemat log, modele, të mësojnë parimet themelore dhe mund të merret në mënyrë të sigurtë për çdo punë me shtiza tashmë vetë! Në përvojën tonë ju do të gjeni se thur - është e lehtë dhe zbavitëse!  Ne jemi duke pritur për nënat e ardhshme, nënat që tashmë kanë fëmijë dhe duan të lidhin ato çfarë të doni, gjyshërit dhe kushdo që dëshiron të thur për të gjithë familjen! Eja!

Në klasë do thur rrobat e foshnjës dhe lodra: booties për këmbët pak. Mëso për të booties thur: si për të llogaritur lak për këmbët madhësi të ndryshme, si për të thur çorape të hala, si për të bërë booties për zavyazochki.  Set e rrobave për shkarkimin nga spitali. Kjo është veshje e parë e prodhimit të foshnjës. Për pevogo me fëmijë, ndoshta do të duhet një kapak ose hat, bluzë, shtrëngoj sliders për pelena.

Sox kapele për të sapolindur. Kapele fëmijë bërë nga pambuku ose leshi, në formën e kokës me veshët ose pa. Thurimë kapele baby: si për të llogaritur lak rreth e qark kokës, si për të bërë një model dhe të lidheni modelin e dëshiruar. Zgjedhja e fillimit të thur: kapak, hat përshtatshëm, kapak, përkrenare, kapak-lulushtrydhe për një vajzë apo një tjetër model të preferuar. Zhiletik për fëmijën. Gjë që të përshtaten në shpejt dhe është shumë e rehatshme për fëmijën.

Sviterki fëmijë me kopset të përshtatshëm dhe të nyjeve të butë.  Të mësuarit për të bërë modele pullovers, kostume ose veshje, dhe llogaritur dendësia e sythe e thurje e modelit të kërkuara. Thur modelin e zgjedhur, qep, i lidhur në rajon. Veshje për vajza.

Plediki në, ngjyra topi dhe modeli varet nga imagjinata juaj.  Thurimë modelet modelet bazë, të tilla si të qetë,, llastik gomë, patentë gomë, braids, model jacquard, model reticular, perla thurje, vija (horizontale dhe vertikale), gunga. Të mësuarit për të lexuar e skemës në revista të ndryshme, si unazore të caktuar, seri, si të lexuar modele. Mëso për të qep pjesë, të bëjë një damar i zoti, buzë dantella në pledika shembull në teknikë lara-lara.

Qendisi lodra - lodra, thurje është një, shumë të këndshme dhe interesante duke i dhënë shumë ide kreative, të tilla si mace për të fjetur për malenikih më të madhe. Fëmijët më të rritur mund të bëjnë pak ose kafshë një burrë dëbore me një shall dhe kapele. Të ndryshme interesante trikotazh - fshin për Pashkë dhe, pule me grep.  Klasat për fëmijët thurje është Irina A. Romanova. Ju mund të regjistroheni duke na kontaktuar me telefon (499) 133 6657, (499) 1331539, (495) 3369700 gjatë orarit të punës.

Ju gjithashtu mund të regjistroheni duke plotësuar formën dhe menaxher tonë do të ju ftoj në një telefon të specifikuar në të ardhmen e afërt. Bazuar në materialet e

lodra thurur, booties, dresses, trikotazh, model qark