për thurje

 

Thur me grep është një nga komponentët e

Edhe një herë, modës moderne shpall thur me grep në përgjithësi të arsyeshme, interesante, krijuese, duke ndihmuar për të krijuar të reja, ose si të cilëve është më i përshtatshëm, për të dekoroj, për të paraqitur një dritë krejtësisht të re për një kohë të harruar e kaluara. Dhe në qoftë se edhe më të saktë, me grep na ndihmon për të kujtuar të kthehen ngrohtësi dhe rehati të vjetra, harmoni e ornament, në të cilën ata jetonin nga gjyshet tona dhe të mëdha të gjyshes. Një grep pjesë e veshjes manualNë fund të fundit, në shtëpinë e tyre janë takuar  kryeveprat.

Tani, të pranishëm ngre në një nivel të ri të bukurinë e një, proceset e lashtë, interpreton ndryshe. Thur me grep është një nga komponentët e manualit  . Këtu ne do të flasim për këtë. Thur me grep është shumë popullor në botën e sotme. Por përveç kësaj, natyrisht, rrënjët e këtij arti janë të humbur në origjinën e historisë së lashtë.

Zgjidhni mes dy mënyra për të thur me grep ose thurje, shumë mjaft e vështirë në fillim. Pastaj, si pjesë e entuziastë të qëndisura ndonjëherë të zgjedhin për veten time një goditje pak i dobishëm i zgjuar. Edhe pse ndonjëherë duke përdorur gjilpërat kur disa pjesë të gjëra të vogla.

Grep është një mënyrë e madhe për të krijuar një artikull të vogël (, çantë hat, çorape, një lodër për një fëmijë ose, për shembull, një rast i përshtatshëm që mbante për telefonin celular) dhe diçka më serioze (, vishen pantallona, ​​triko ose pulovër luksoze , ose një kostum). Vërtetë, ata kanë kërkuar të gjitha një sasi të caktuar të punës së vështirë dhe këmbëngulje (mirë, linja më shumë) dhe thur me grep (dhe thurje në përgjithësi) një mënyrë efektive për t'u çlodhur, madje edhe disa herë pobezdelnichat në divan duke parë televizor me temat Hanks butë dhe thur me grep.

Crocheting bën të mundur për të krijuar diçka jashtëzakonisht të bukur dhe të re për veten tuaj. Përveç kësaj, duke hapur një model të ri të vetëvlerësimit është shumë i kënaqur dhe do të ndajnë në zhvillimin e të menduarit. Aftësia për të thur me grep ndihmon mrekulli të punës. Në këtë mënyrë ju mund të plotësoni shtëpinë tuaj gjëra më origjinale: pillows, batanije, peshqir, mobilje mbulon, napkins, perde - e gjitha që mund të krijojnë një njeri i cili e di se çfarë me grep.

E dhuroni vetën dhe të dashurit tuaj një dhuratë të pazakontë të bërë nga duart tuaja!  Thur me grep përdoret kur krijohen elementet për një shumëllojshmëri e bizhuteri: fiksohem vogël dobishëm rruaza shpejt obvyazhet dhe pjesë të tjera të vogla.  Në vëmendjen tuaj site ofron një shumëllojshmëri të harton qark grep fiksohem dhe modele interesante.

Krijo një produkt që i përshtaten çdo shije: sweaters shijshme për burrat dhe gratë, cardigans, dorashka, kapele, shalle, e gjithë kjo është domosdoshmërisht të ngrohtë të trupit dhe shpirtit.  Një mënyrë për të tërhequr vëmendjen e thur me grep, barazim admiruar gjërat tuaja dhe, prandaj, për personin tuaj. Pas të gjitha, si urtësi popullore thotë: "Me duket e tyre u takuan," thur me grep mund të ndihmojë të diversifikuar botën tuaj të brendshme, jo vetëm të jashtëm.

Më goditje mund të gjenden në kuletë e grave, së bashku me të kuq buzësh dhe një pasqyrë.  Në të vërtetë, si Fashionista vërtetë nuk mund të shikoni në reflektimin tuaj, kështu që kjo është në modë, zhytur  Nuk do të mund të pjesë me një gjë goditje që krijon një imazh të veçantë për atë, gjëra të rafinuar elegante. Pra, për disa njerëz të lidh gjë dashur kultit,, kështu që të flasin.

Me ndihmën e këtij "shkop magjik", më lidhin për dhe nga dasmës veshje (dhe kjo mund të jetë) ose vetëm pak gjë dooformim papërfunduar, ose lidhin rruaza për të krijuar një palë vathë, fashion, siç u përmend më herët.  Më parë, me grep ishte konsideruar si një atribut, një pjesë integrale varur nga gjyshet tona.  Tani dhe adoleshentët varur në grep, tregojnë interes të madh në  gjëra. E pra, si të tjerët?

Kjo ndihmon për të marrë një thur me grep elegant, në modë dhe, natyrisht, një ekskluzive t-shirt, për shembull.  Dhe çfarë është më e rëndësishme në këtë moshë?  Natyrisht, duke tërhequr vëmendjen për të vetë-përcaktimit të personit të saj!  Por ky lloj i thur me grep grep - është duke u bërë gjithnjë e më shumë tifozë të të gjitha moshave!

Pra, ju doni të, por të gjitha urimet më të ngrohta, dhe ende për t'u bashkuar me këtë krijim të ngrohtë, komod dhe ekskluzive e thurje! Bazuar në materialet e të modës-knitting.ru

, grep thur me grep, thur me grep, shtiza, thur me grep, veshje