për thurje

 

Skemat e thurje për fëmijët

Moda është vazhdimisht në ndryshim, duke ofruar opsione të na gjithnjë e më shumë për veshje dhe ndërtimin e banesave. Por, pa marrë parasysh se sa kohë shkoi nga, pa marrë parasysh çfarë të shekullit të avancuar, një gjë mbetet e pandryshuar: shtëpi mobiluar tonë, ajo mendon se jo vetëm për sa më të mirë për të rregulluar mobilje dhe sende të tjera shtëpiake, ajo përpiqet për të dekoroj e brendshme e xhingërima këndshme.

Vende Deri tani, arabe dhe aziatike, në mesin e rërës dhe diellit, gratë vazhdojnë të angazhohen në gërshetim dhe thurje. Për ditë që ata shpenzojnë në zanate, por sa më shpejt që puna është e përfunduar, artikulli ekskluzive ose të mbeten në shtëpi ose të parkuar njerëzit e tyre më të afërt në dyqan dhuratë. Atje, si rregull, turistët janë të snapping ata me shpejtësi të pabesueshme ajo është aq e mirë për të sjellë përsëri nga udhëtimet e shalle, rugs dhe quilts punuar me dorë!

Manuali i thur është një nga format më të vjetra dhe më prestigjioze të qëndisura. Në kohët e lashta, njerëzit ishin të lidhur vetëm gratë të artizanale nuk janë të lejuara. Por, gjatë shekujve ka ndryshuar: burri filloi të kuptojë veten si mbrojtës i vetëm i familjes, dhe të fituar statusin e grave shtëpiake. Ajo është nga kjo kohë fillon epoka e grep.

Adult gratë janë mësuar vajzat artizanale, i cili, pasi u martua dhe kaloi aftësitë e tij për vajzat.  Duke punuar në produkt, çdo mësuese ka kërkuar për të krijuar diçka të tyre, unike. Në qoftë se nusja, përgatitjen e tyre qejzi, mund të bëjë me duart e tyre dhe e dobishme në të njëjtën kohë gjë origjinale në shtëpinë e ardhshme, do të përfundoi nusja sigurisht në mblesëri, dhe pastaj martese.  Sot, zejtarisë janë ende në kërkesë.

Me ardhjen e modës në të gjitha të thjeshtë, por zgjuar, shumë designers dhe designers modës për të krijuar koleksione janë gjithnjë duke përdorur qëndisje dore dhe pëlhura të shtrenjtë kombinuar me thurje.  Me grepa dhe gjilpërat mund të bëhen me duart e veta një shumëllojshmëri të gjëra për shtëpi. Unrecognizably transformuar batanije brendshme komod dhe jastëkë, perde ajri, panele me ngjyra, elegante napkins dhe peshqire, Mats për në banjë dhe dush, shishe me ujë të nxehtë për të teapots.

Këto produkte mund të shoqërohet me të gjithë të njëjtën hala dhe grepa, si dhe gizmos tjera zbavitëse, të këndshme për syrin dhe për të përmirësuar gjendjen.  Për shembull, fëmijët do të kënaqet në lodër tuaj dhuratë e butë të bëra nga fije me gëzof me ngjyra.  Çdo grua vendos për vete atë që crocheting ose spokes. Dhe akoma goditje më të përshtatshme për prodhimin e peshqir, batanije dhe pillowcases, kapele dhe shalle.

Spokes gjëra të rehatshme thur si sweaters, dresses, shawls.  Shumë rrobaqepëse për të krijuar produkte origjinale përdorin dy ose edhe tri lloje të thurje.  Për shembull, nëse një triko të ngrohtë, thurur me dorë të ullirit leshi me ngjyra të buta, shtoni një lule të vogël të bardhë, bëri një goditje, të merrni një kombinim shumë të mirë.  Ka shumë teknika dhe lloje të sythe thurje.

Pasi të keni zotëruar ato përmes faqes sonë të internetit, ju do të mësojnë për të krijuar me duart e tyre në gjëra të vërtetë unik në një mjedis i cili do të shfaqet të ndritshme se personalitetin e pamjen tuaj dhe shtëpinë tuaj. Bazuar në materialet e www.zoluhka.ru

Postime Related:
  1. Skema e skemës thurje

    veshje me grep, fiksohem