për thurje

 

Thurur rroba banje është një kryevepër

rroba banje me grep është një kryevepër e yoqendisi swimwear është shumë popullor! Prandaj, swimsuits temë shumë e nxehtë për knitters e sotme, të dy me përvojë dhe rishtar. Sot Unë do të diskutojnë parimet bazë thur goditje rroba banje. Të gjitha informatat që kam mbledhur nga knitters përvojë, si dhe eksperienca personale rroba banje me grep. Së shpejti unë do të bëj një klasë master në thurje rroba banje hap pas hapi fotot dhe videot. Nga ajo fije të thur rroba banje?

Vajzat podborochku për të provuar fije është këtu: Këto pyetje janë të gjitha knitters. forume në pothuajse çdo faqe të pafund kërkoni këtë pyetje! Fije elastike e nevojshme! Fije më të përshtatshme që përmbajnë elastane. Gërmimi në dyqan fije, kam gjetur dy llojet e fije me elastane. Fije të huaj të quajtur «El-pambuku" (50 g/170 m), e cila është e rrallë në treg.

Dhe në familje tonë, ju do të gjeni në shumë dyqane. Kjo kompani fije pambuku shtrirje Kamteks quajtur videon 160metrov 50g. Ju mund të shikojnë atë direkt në faqen Kamteks I like this fije ngjyrat e saj, shumë lule delikate. Përveç kësaj, ajo është shumë i butë dhe të këndshme të trupit. Nga çfarë rrip për një rroba banje thurur?

PMnogie vetëm chaining vyvyazyvayut dhe ose yo, dmth, lidhur litarët. Por unë nuk e rekomandojmë që ju thur kështu! Është më mirë për të blerë një çamçakëz thjeshtë hat. Ose provoni lavanderi. Edhe pse unë vetë kam përvojë vetëm me një kapelë. Ajo gjithashtu lidhin sc nën ngjyrën e rroba banje e tij. rroba banje me grep është një kryevepër për thurjeçamçakëz kapelë është e ndryshme trashësi, të zgjedhin jo shumë të trashë se ajo dukej neater.

Ju e dini, këto shiritat më të mirë të përballojë peshën e gjirit jo vetëm vyvyazanye i fije. Po, dhe gjoks do të duken më optimiste dhe në këmbë! Kjo është e them vetëm nga përvoja personale, sepse unë u përpoq të dyja versionet! Si të mos japë kupën për të, fije për thurje shtrirje në qoftë se përdoret pa elastin? PChtoby kupa nuk është shtrirë për palët duhet të hapë çamçakëz!

Ju mund të hapë vetë hat gum. Por aq sa unë e di knitters janë aktive duke përdorur fije gome! Ata janë quajtur gjithashtu venë silikoni, ose një varg e beads, gomë, apo material elastik thread (ende quhet çamçakëz rrotull). Tani, thur e fundit, ose dy të fundit i lidhin seri me një shirit, dhe ky filxhan nuk do të shkojnë kështu!

Ju gjithashtu mund të përdorni çamçakëz lavanderi (afërsisht 3 mm e gjerë), por ai ndoshta do të duhet të qep, unë vetë nuk e kanë provuar atë. Si për të lidhur në një kostum banje bra filxhan? Unë ju sugjeroj që 2 opsione me skemat. Shemki e parë të përshtatshme për bust blu, dhe e dyta për kafe. Për skemën e parë thur zgjeruar vazhdimisht. Dhe gjithashtu një tjetër sy. Ajo që përdorim është deri te ju.

Cups Cups për përdorim rroba banje nuk është e detyrueshme. Por në qoftë se gjirit është i vogël apo ka përjetuar shtatzëninë dhe dhënien e gjirit, pse jo të përfitojnë prej tyre. Gota janë të ndryshme, edhe me efektin e push-up. Si kam kuptuar, për të swimsuits është më mirë për të përdorur një model filxhan-lloj të Su-53, Model FB-41 është i përshtatshëm për të futur një filxhan nëse ju bëni një rreshtim.

Si shembull, unë do të doja të ju ofrojnë punën e designers japoneze. Këtu ju mund të shikoni qartë se si pristrochena podkladochka dhe futur në një filxhan. Nga rruga, përveç gota pushap ata përdorin fut veshin silikoni. Gjoks me vladyshami duket just perfect, edhe nëse është e vogël dhe podvisshaya.

Përveç kësaj, ata thonë se u pëlqen të prekur, zemrat e natyrshme. Rreshtim për një rroba banje thurur Gërmimet në forume ku qep swimsuits, mësova se si një pëlhurë rreshtim, ju mund të përdorni supplex ashtuquajtur (një leckë të veçantë për swimwear qepje), si dhe një strukturë shumë të mirë thurur që qep rrobat. Megjithatë, unë mendoj, është që të shkoni në dyqan qepje dhe kërkoni për rreshtim rroba banje.

Nga rruga, për shumë swimsuits thurur nuk e ka përdorur pëlhurë rreshtim. Por unë mendoj se kjo është e nevojshme sepse higjenike më shumë dhe aesthetically kënaqshëm. Nga rruga, ju mund të qep, në mënyrë që ajo do të shërbejë si një xhep për një filxhan! Si për të link-brekë Leotar? Unë kam takuar përshkrime të ndryshme, por unë nuk të jetë në dispozicion.

Unë ju këshilloj të thur një mënyrë shumë e thjeshtë por efektive. Merrni pantallona tuaj të preferuar. Thur dhe duke u fokusuar në kolonat e tyre të përbashkët me yo ose pa yo, Përkundër asaj që ju preferoni trashë thur mbulimi. Start, për shembull, me rrip, mund të jetë e drejtë atje, kravatë çamçakëz ose të angazhohen të saj në radhë të parë.

Së pari, thur drejtë dhe pastaj të marrin larg vijës së brekë. Besoni mua, pantallona të shkurtra në lidhje me modelin janë marrë të përshtatshëm për ju shumë më mirë se në disa përshkrimin e kafe! E pra duket se gjëja më e mirë në lidhje me thurje dhe thurur swimsuits pastrimin Do ta tregoj! Shumë shpejt unë shpresoj që të vë në dukje dhe modeli përshkrim për ata që kanë nevojë!

Në ndërkohë, fantasize dhe trillime! A mund të gjithashtu të krijojë një rroba banje thurur - një kryevepër! Autori Oleksi, në materiale të oleksi.ru

thurur, rroba banje me grep, rroba banje, yo