për thurje

 

Classic amigurumi

Fije trashësi 1.Lyubaya të vogla  2.Hook madhësinë e saj duhet të jetë i tillë që kur thur sc janë pëlhurë më tepër të dendura pa vrima  3.Napolnitel për mbushje ajo mund të jetë leshi, paralon, poliestër mbushje, holofayber, si dhe qelqi ose rruaza plastike për mbushje të gjymtyrëve. Në formë bust apo kreu kuti duhet të jetë mirë e vezëve çokollatë.

Dekoratave 4.Razlichnye nevojshme për karakterin.  Kjo mund të jetë butona, sytë dhe hundët janë të gatshëm për të blihet në dyqane të veçanta të mallrave për krijimin e lodra e butë.  Fondet 5.Toniruyuschie nga shënuesit dhe crayons për përbërjen e vërtetë e kësaj podvodok, hije skuqem, kuq buzësh dhe sy.  Si për të lidhur amigurumi në fillim të thread që ju duhet për të përfunduar dy herë rreth gishtit tuaj dhe do ta lidhë në kolonën e gjashtë rrjet rezulton.

Pastaj ju duhet të tërheqë maja e hollë, dhe me kujdes shtrëngimin rrjet, afër vrimë. Tjetra ju duhet të thur në një rreth në një spirale. Për shkak të rënies dhe shtesat e unazore në vendet e drejtë janë të nevojshme pjesë raundin formë, zgjatur, tapered, etj  Classic amigurumi përshtatet lehtë dhe shpejt, që jep shumë hapësirë ​​për krijimtarinë tuaj. Eksperiment sa më shumë të jetë e mundur dhe për të arritur sukses.

Këtu janë disa këshilla për të ndihmuar fillestar të arritur lartësitë në kohë të shkurtër të mundshme.  Këshilla për thurje amigurumi 1. Amigurumi janë thurur nga pjesë të veçanta. Shef (nga koka deri te qafa), trungu (nga qafa në prapanicë), duart (prej dore në krah), këmbë (këmbët nga baza). Kokë dhe trupi janë të bashkuar së bashku.

Për lehtësi, saktësi qepur dhe kursim kohe mund të përfundojnë çiftëzimit me të njëjtin numër e shtyllave. Kjo do të ndihmojë për ta bërë pjesë të pa ndihmat. (Shih Classic amigurumi yofigura).  2. Para se të filloni rresht vyvyazyvat të parë, të jenë të sigurt se nuk ka lodër tuaj vrimë. Përndryshe, filler do të dalë në kokën time, ose lodra do të jetë vrimë.

Për ta bërë këtë, nuk e marrin atë si një bazë për rrjet e lak ajrit, dhe dy-unaza ose Magic loop amigurumi rregullueshëm në të cilat detaje, shih nenet e tjera. Dhe mbani mend, numri optimal e shtyllave në rradhët e para 6.  3. Ka dy mënyra për të balancimit kukull bazuar në anatomi e saj. Ju mund të përdorni të dyja.  Nëse lodër juaj ka këmbët dhe bisht, atëherë ne mund ta vënë atë, duke u mbështetur në këmbët e saj dhe bisht si një stol me tri këmbë.

Kjo metodë jep kukull më të qëndrueshme bazë.  Nëse nuk ka bisht lodër në të gjitha, ose pa gjymtyrë, trungu në bazë copë litari për të vënë patate të skuqura (rruaza qelqi) ose gurë minerale të japin rëndësi më të madhe. Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse ju bëni një trup të vogël dhe kreu të mëdha.  4. Nëse ju thur tërë kohën nga një trashësi prej fije dhe thurje nuk do të ndryshojë dendësia, është e dobishme për të bërë modele.

Samplers (mostra nga mostra anglisht) është një grup i formave të thjeshta përpara dëmeve të shkaktuara të cilat mund të mblidhen në tryezë për paraqitjen kukulla të ardhmen. Kjo është jashtëzakonisht e dobishme në qoftë se ju kukulla thur profesionalisht dhe të urdhërojë (klienti mund të shohë menjëherë dhe nuk mund të imagjinohet një kukull të ardhmen). Modele të ju lejojnë të zgjidhni formën, madhësinë, projektimin, dhe shumë e rëndësishme që të projektimit përballet lodra. Me ndihmën e tyre të shmangur gabimet dhe salcë.

5. Përdorni vetëm filler veçantë për lodra!  Trim pëlhurë, fill le të shkojnë në vepra artizanale të vogla ose në plehra. Hollofayber, komforel sintepuh dhe do të lejojë lodër për të mbushur në mënyrë të barabartë, jo shumë i ngushtë.  Provoni lloje të ndryshme të materialit mbushje, prochustvuyte. Kjo do t'ju lejojë të krijuar efekte të ndryshme dhe ngre nivelin e cilësisë dhe zejtari.

6. Të gjitha skajet e temat në pryachte lodër, dhe kur ndryshimin e ngjyrave nuk e kravatë nyje. Kjo është një çështje e paraqitjes dhe lodra të cilësisë.  7. Dhe e fundit. Përdorimi bagazhi juaj standard.  Unë jam duke iu referuar atyre aftësitë që ju të mësoni për jetën. Nëse kjo është zhytem ndjerë, qëndisje, dantella apo të modës design.  Nuk njohin ndonjë nga rregullat në veprat dhe nuk dëgjojnë për ata që ju vënë rregulla (përveç nëse sigurisht nuk është konsumatori ose klient), ata janë vetëm xheloz.

Amigurumi gjithmonë mund të përdoret si një mënyrë për të duke u larguar nga rregullat e përgjithshme, vetëm sigurohuni që nuk është e cilësisë stradalo.P  Amigurumi janë të shoqëruara zakonisht fije thur me grep. Dallimi nga stili perëndimor të thurje, thurur lodra e spirale, seri nuk është i lidhur.  Kur thurje merr një goditje të vogël diametër për këtë lloj fije për të krijuar një pëlhurë të dendur që nuk ka ardhur nëpërmjet copë litari.

Amigurumi janë të përbërë nga pjesë të cilat janë thurur, i mbushur dhe sewn së bashku. Pjesë e lodrave - zakonisht një kokë të tepërt të rrumbullakët, një trup cilindrik, krahët dhe këmbët, veshët dhe bisht (nëse është e nevojshme) dhe embellishments. Kur mbushje plastike konchnosti mbushur apo topa xhami, pjesa tjetër e zgavrën mbushur me fibra filler (sintepuh, mbushje poliestër, hollofayber) Ndonjëherë, për të krijuar veshët, fytyra, hunda, ose duke përdorur ndjerë, rroba leshi ose ndjerë.  Nga këto materiale të jetë e mundur për të bërë dekorata për amigurumi. Bazuar në materialet e moikompas.ru

Postime Related:
  1. thurimë pinetok

fiksohem, yo, loop, yo