për thurje

 

Veshje thur në jetën e përditshme

Në fustan të jetës!  Doni të dalë jashtë dhe preferojnë të mbeten femërore kudo, ska rëndësi se ku shkon?  Pastaj veshje - kjo është absolutisht e "juaj" rroba çdo ditë. Askush nuk do të argumentojnë se ai është subjekt më femërore dhe rroba tërheqëse të zonjat '?

Kjo është konfirmuar jo vetëm miliona seksi i bukur, por numër të njëjtë të njerëzve që janë fjalë për fjalë në formën e vajzës mleyut në një fustan.  Shkurtër apo të gjatë, fustan të hapur ose modest në mënyrën më të mirë në kuadër figura e një zonjë simpatik, duke shtuar me imazhin e hijeshi dhe mister. Nëse veshje juaj është e përkryer, këtë fustan do të ju bëjë një mbretëreshë!

Vishen në jetën e përditshme - është themeli dhe imazhin e biznesit, si dhe prodhimit veshje më të mirë. Një dashnor i këtij lloji i veshjeve është gjithmonë në qendër të vëmendjes. Megjithatë, për të paguar personit shikon përreth dhe shkakton admirim, jo ​​domosdoshmërisht të zgjedhin veshje të plotë, si modës rastësor ofron shumë opsione për këtë veshje, e cila është shumë i ulët-kyç të projektimit dhe neprinuzhden.  Veshje e shkujdesur - ky koncept është mjaft i gjerë.

Për disa kjo është një lloj kostum zyre, por për dikë vetëm rroba të dashur për çdo ditë. Prandaj, modelet e kjo veshje më të përditshme shumë, shumë shumë, dhe, prandaj, me lehtësi mund të zgjedhin çfarë keni nevojë dhe të drejtë për ju.  Për momentin ka disa stileve të vishen më të ngutshme të përditshme. Dress-kuti - më të popullarizuara të tyre.

Kjo është karakterizuar nga një prerje të drejtpërdrejtë, i përshtatet hip dhe versionin klasik nuk ka një qafore dhe sleeves.  Nuk ishte i tillë një fustan në 20 vjet të shekullit të njëzetë.  Fustan-fustan - ka një model më pak të njohura, dhe më konkretisht, një nga më të shkathët.  Kjo veshje fastens para me butonat apo zinxhir dhe shtrëngoj, dhe shkon nga maja deri në fund. Shpesh, kjo veshje ka një rrip të materialit të njëjtë, dhe kështu mori emrin e tij.

Modelet më të njohura janë bërë në stilin e një safari në ngjyrat e kaki dhe rërë rozë, kanë një gjysmë rrip-dhe shiritat shpatull, si dhe ana-down kular.  Një i afërm i ngushtë i një fustan pallto-- një këmishë veshje.  Mjaft lirshëm në krye, një veshje hugs shifër në fund. Shpesh ajo është fastened edhe butonat.

Brez do të jetë tepër i madh për këtë fustan. Veshje me bel të lartë apo të ulët - një mundësi e madhe për të fshehur disa gabime figura. Pra, gra, i trashë, i aftë të lirë veshje të lartë të ngushtuara që do të fshehin nga sytë prying bel nonideal. Vishen me rrip të nxjerrë në pah këmbët understated me formë të hijshme.

Veshje Prerje me bel është edhe një zgjedhje klasik për çdo ditë. Kjo veshje është si një kombinim i bluza dhe funde, si pjesë e saj sipërme dhe të poshtme janë bërë nga materiale të ndryshme. Thur vishen me rroba të përditshmePër shkak të ashpërsia e kësaj veshje është e përkryer për gra të biznesit, plotësisht në përputhje me rregullat e kodit të veshjes zyre.  Një stil - kjo veshje, bërë në stil romantik, me pantallona të gjera dhe sleeves, llambat diell.

Dekorimin tipik për këtë veshje - kjo është ruffles, frills dhe pleats.  Shpesh funde pleated janë bërë. Veshje është e përkryer për një fundjavë eksplorimin e qytetit dhe më gjerë.  Ju duhet të paguajnë për grua është një artikull të vogla elegante të veshjeve nga projektuesi më të famshme femër në botë - Coco Chanel.

Sipas stilistët e modës dhe designers në veshjet e çdo grua duhet të jetë ajo - fustan pak të zi!  Por si duhet të jetë? Për të filluar me le të na specifikojë se ngjyra e kjo veshje elegante do të jetë e zezë. Sipas rregullave të mirësjelljes dhe kanonet klasike të guvernante Chanel, duhet domosdoshmërisht të mbulojë gjunjët, por në të njëjtën kohë të mos jetë e gjatë para seksit.

Projektimit është përmbajtur dhe të përmbledhur, kjo nuk duhet të jetë i pranishëm elementet dekorative: butona, brooches, qëndisje, vija, rhinestones dhe pjesë të tjera rezervë. Fustan duhet të ketë një karakteristike formë të prerë i përshtatshëm.  Nëse sleeves shkurtër të vishen, ata duhet të mbulojnë supet, dhe nëse të gjatë, atëherë ata duhet të jenë të ngushta dhe të rrethojnë fort dorën.  Një tjetër pikë e rëndësishme: fustan pak të zi duhet të zgjidhen e zezë në vend të tejdukshëm triko.

Cili është kuptimi i kësaj kërkese? Është e thjeshtë: fakti që çorape janë tepër djegëse për të në mënyrë diskrete si. Dhe askush të mos i sheh ato, por që është vetëm dhe do të jetë seductiveness tuaj misterioz.  Bordeve të tilla duhet të jenë klasike zi pompa-këmbë me gishtat vuri.

Ne duhet gjithashtu të bëjë, dhe bizhuteri minimale. Limit gjerdan perlash elegante apo një gjerdan, një palë vathë, studs kompletuar look elegant. Të marr me vete një thes të vogël ose tufë në një zinxhir ose pa.  Vlen të theksohet se  hartimin e veshjes së përditshme është përmbajtje minimalist dhe lakonike.

Ata janë të dizajnuara për të Subtly bëj të bukur mësuese dhe transformimin e saj, dhe nuk angazhohen vëmendje në detaje, dekor dhe prerë të pazakontë. Krijo modës tuaj, eksperimente mbi imazhet e përditshme dhe e mbetur të holla! Bazuar në materialet e

fustan