për thurje

 

Style vishen thur

Si një fëmijë, mendimet tona janë shumë të ngjashme - në qoftë se ju ofrojnë për një grup në kopsht për të pikturuar nuses, rezultati është pothuajse kopje e saktë e princeshat nga bel pak më të gjerë se sa qafa dhe pantallona të gjera billowing retë. Nëse do të përsërisë eksperiment pas 10-15 vjeç, ka të ngjarë të jetë se përfaqësime të seksit të fortë kanë ndryshuar pak, por gati çdo vajzë e lehtë mund të tërheqë  . Zbukurime prerë vishen thurDisa nuset në kërkim të identitetit të zgjedhur kostumeve të gjalla dhe i çuditshëm nga koleksionet e designers të rinj, të tjerët janë duke zbuluar bukuri e cilësisë së mirë, një tjetër jo i parëndësishëm ide - dasmës thurur fustan.

Rrobaqepëse përvojë bien dakord se procesi i thurje nuk merr shumë kohë - me përvojë dhe aftësi të vishen në mbrëmje të lirë do të jetë gati në një muaj.  Por në qoftë se përshtatshëm papritmas gjetur se ajo është e vogël ose të madh, dhe nusja do të duan të ndryshojnë formën e gjoksit apo model mbi sleeves, pastaj salcë mund të marrë të njëjtën sasi kohe.

Vajza, të cilët janë të angazhuar në zejtarisë, do të duan të lidhin fustanin vet. Në këtë rast, për të marrë pjesë në zgjedhjen e modeleve dhe blerjen e fije është së paku gjashtë muaj para datës zyrtare, në mënyrë që mos të bëjë argëtim në një garë kundër kohës, me ngut vishen dovyazyvaya netë pa gjumë.  Nëse fjala "thurje" është duke shkaktuar shoqatës tuaj me çorape leshi, atëherë vetëm shikoni për një mjeshtër me përvojë dhe të përgjegjshëm.

Dhe gjëja më e mirë për të kërkuar nuk është në bordet mesazh në rrjet, dhe një nga knitters shumë forume, shumë prej të cilave janë përhapur shembuj të punës së tyre. Dhe edhe në qoftë se ata i pëlqente ju, është e sigurt dhe të kërkojë të parë lidhjen që ju të një gjë e vogël, si një pecetë me një model që do të dekoroj vishen.

Fustan të shkurtuar vetullat mund të jetë pothuajse çdo gjë, kufizim vetëm - që ju nuk duhet të zgjidhni shumë i ngushtë-montim modele me funde, "lapsa". Shiko fustan të madhe thur Një siluetë, pantallona të gjera drejtë ose ndez, opsionet e shkurtër të verës.

Nëse ju mendoni se kjo veshje do të duket shumë modeste dhe të thjeshtë, duke u fokusuar në përfunduar bust - kjo mund të jetë elegante me grep trëndafila, qafën të thellë, grykë, shiritat e hollë dhe të qepur me perla.  Në revista të specializuara dhe faqet ngrohtë janë veshje shumë të bukur me grep me gjobë model "dantella".

Për fat të keq, një model i hollë dhe joreal ka një downside trishtuar: ajo është e shtrirë lehtë dhe të deformuara dhe të shëmtuara xhoko veshje. Prandaj, ajo është e mirë për të zgjedhur një fustan të ngurta thur me një model klasik - sythe ajrit dhe baret. Mënyrë që të mos shtrirë në disa orë të pushimit, të shikojnë cilësinë e fije - përzierje të mirë-provuar prej pambuku dhe mëndafshi.

Një tjetër këshillë: nëse ju do të zgjidhni delikate kurvar, pastaj ta mbani shtrirë nën peshën e vet ose pas një vend të gjatë, një fustan të punuar me shtiza mund të bëjë një "jastëk" - një shumë të thjeshtë dhe i hollë ngurta veshje pëlhurë mëndafshi.  Për të theksuar ekskluzivitetin e veshjes dhe bukurinë e thurje, duhet të plotësojnë elegante e saj  . Për shembull, ju mund të shoqërojnë një llastik çorapesh, një nuse e vogël kuletë, kapele ose turban. Dhe për martesë të dimrit përshtatet përsosmërisht me grep bolero elegante.  Dhe në qoftë se ju akoma keni dyshime - të zgjedhur një fustan të punuar me shtiza, thjesht mendoj për këtë: në çdo lak ajo do ta mbajë energji të ngrohtë dhe pozitive e duarve që ka krijuar atë, kështu që - të sigurt për të sjellë lumturi të pronarit të saj. Bazuar në materialet e

dresses thurur, delikate, veshje, model qark loop