për thurje

 

Qendisi veshjet modës më të fundit

Cilat janë rrobat më në modë?  Askush nuk do të argumentojnë me faktin se vishen është një nga veshjet e detyruar subjektet të seksit të drejtë, si dhe një pjesë integrale e mënyrës zonjat. Fort të habitshme, sepse kjo është e vërtetë. Fustan për shekuj me radhë një vend nderi në koleksionet e miliona grave dhe nuk do ta merrte postin!

Kjo nuk do të lejojë asnjë designers modës apo vajzat e tyre, të cilat në asnjë rast nuk do të ndryshojnë rrobat e për asgjë tjetër.  Përveç kësaj, aktivitetet e caktuara në kodin e tyre veshje është menduar është këtë artikull e veshjeve.  Çdo sezoni - një mënyrë e re, tendencat e reja dhe ide të reja të modës designers talentuar të cilët dëshirojnë të bëjnë vishen edhe më tërheqës, elegant dhe i përsosur.

Përpjekjet e tyre nuk ishin të kota, dhe çdo koleksion është një grup të modeleve origjinale, duke zbritur në trendet e reja dhe idetë e pazakontë design.  Në designers sezonin e ri të shquara janë përsëri në një larmi të madhe të veshjet e grave gjykata që do të jetë në modë dhe deri më sot.   Në mesin e trend e sipërme të lë pas dore të lehta pëlhurave të tejdukshëm byrynxhyk dhe formë gjeometrik korrekte.

Kjo është në fakt nga sezonin e fundit, por, si gjithmonë nuk ndodh, pa Futjet më të sofistikuar për të prerë, dekor dhe stil.  Veshjet luksoze me funde shtresa dhe ruffles nga indet e disa ngjyra klasike (e kuqe, blu, të bardhë, të zezë), ose forma asimetrike e funde - e gjithë kjo duket mjaft të papritura në lidhje me trendin e mëparshme. Papritur, në një mënyrë të mirë.

Përveç kësaj, këto kontraste të japin fushë të gjerë për të imagjinatës dhe të eksperimentojnë me pajisje.  Për shumë vite një atribut detyrueshëm të designers kryesore e koleksioneve të modës dhe një të preferuar të stil retro dhe të cilësisë së mirë  me një avantazh moderne.  Kjo manifestohet në kthimin e shumëpritur e '30 gowns mahnitëse të shekullit XX në catwalks këtë sezon.

Skirts prerë dielli-u ndez nën gju, të shtrënguar, të shtrënguar si një korse, të mbyllura të lartë me një jakë të vogël, rrip të gjerë, multi-layer atributet dhe pin-up - këtë stil e veshjes ka qenë gjithmonë dhe vazhdon të jetë një shembull i përsosur i graria dhe të lehtë naze.  Në një bisedë në lidhje me trendet e modës vit, ne nuk duhet gjithmonë deri tani, dhe e zezë.

Për një shumëllojshmëri të opinioneve ai ka humbur disa popullaritet në sezonin e fundit, por tani është e domosdoshme në çdo mbledhjen e kuptimplote.  Zi u kthye në triumf, dhe u kthye për një arsye! Tani ai është përdorur në mënyrë aktive në dekorimin e veshje të modës: dantella, dantella, Boas lesh, rhinestones, pupla dhe i zi u bë diçka e një trendi.  Çfarë stilet e dresses do të jetë me rëndësi më të këtë sezon?

Sigurisht, klasik, pa kohë të caktuar dhe ndonjëherë popullore!  Për shembull, një të shkurtër trupi-hugging veshje - kjo është e stilit më të njohura të verës.  Ajo jo vetëm që ka aftësinë për të theksuar figurën e madhe, por edhe ideale si një veshje të përditshme dhe gjatë fundjavës. Për shkak të joshur të saj, megjithatë, ky stil ndonjëherë mund të duken shumë të vështira.

Për të siguruar imazhin tuaj nuk do të bëhet vulgare, të paguajë vëmendje të plotë për pajisje që përputhen me veshje tuaj. Bizhuteri kostum butë, stil të përmbajtur Capes , dhe shalle, këpucë elegante - të gjithë të gatshëm për të ndihmuar në formimin e një kostum hollë.  Fustan të gjatë duket gjithmonë femërore, elegante dhe të fsheh difekte figura.  Montimi model, në të kundërt, do të ndihmojë të nxjerrë në pah avantazhet e saj.

Pa dresses zakonisht janë bërë nga pëlhura e hollë, rrjedhin ose pambuku dhe janë të përshtatshme për çdo formë. Ata janë të lirë të përkryer prerja camouflages stomak të fryrë, ndërsa bel të lartë thekson gjoks të madh. Qendisi veshjet yo më në modëNjë tipar dallues i shumë modele të - është planet specifike të ndritshme lules. Overlying opsioni prerë duket e mirë në kryerjen e triko të hollë apo të stilastik.

Dresses pa bel i përcaktuar qartë stilistët këshillojnë për të plotësuar rripa të gjerë, dhe rripa.  Për një rënie të gjatë të përkryer të përshtatshme thur apo thurur veshje, e cila është gjithashtu duke fituar rëndësisë.  Dress-shirt - një nga mundësitë më të rëndësishme. Me të vërtetë duket si një këmishë të gjatë që mund të jetë i lirë të mjaftueshme, ose të shtrënguar.

Ky model duket shumë femërore dhe sexy me një rrip të gjerë ose rrip. Ndonjëherë këto veshje janë sewn pajisur. Një prerë tipike, buttoned të gjithë gjatësinë dhe xhepat patch në gjoks - këto detaje janë të rëndësishme për një fustan me mëngë të shkurtra.  Për dresses verës, këmisha, zakonisht përdoret, pambuku, mëndafshi saten dhe pëlhura.

Sidomos tregon të rëndësishëm të modës në stilin e safari: një numër i madh i xhepat, rripa, shiritat dhe gjysmë-rrip.  Veshje grupit po fiton popullaritet gjithnjë e më shumë gjatë dy viteve të fundit.  Ata janë vajza të përsosur me një madhësi mesatare zemrat dhe supet i këndshëm. Ajo është e këto pjesë të figurës është veshje thekson dhe streset.

Veshje Dielli - një model i cili karakterizohet me buzë të prera u ndez nga veshjet bel. Për shkak të kësaj skaj është një zhvillohet shëndetshëm dhe spektakolare në erë. Shpesh funde kanë një fustan në stilin e pin-up. Ky stil i dresses grave nuk janë vetëm modë, por në kurriz të sipërme overlying seksualisht thekson gjoks.

Gëzof fsheh skaj hips mbipeshë.  Dhe në kombinim me një rrip të gjerë në bel, kjo veshje e bën më të prerë hollë siluetë.  Vishen trapez është shumë elegant, me dhunti të shumta, modern dhe të përsosur për gratë e të gjitha moshave. Një vajzë e re shikon në atë gracefully, dhe një grua në moshë madhore - madhështor dhe dinjitoz.  Për të balancuar siluetë, zgjedhin modelin e dresses të shkurtër, trapezoids. Folds shtesë dhe draperies të rritur efektin e shkëlqimit.

Gjithashtu, stilistët këshillojnë për të zgjedhur një fustan me një prerje anije.  Siç mund të shihet, në mes të këtij shumëllojshmëri të modeleve dhe stilet e veshjes mund të gjeni një alternativë të përshtatshme për secilin nga seksi i bukur. Gjëja kryesore -  në përputhje stilin e tyre, mbështeten në shijen tuaj individuale dhe të refuzojë stereotipet  ! Bazuar në materialet e

veshje, yo, yo, thur