për thurje

 

Thurur histori lepuri

Të gjithë ne duhet ditur se gëzofi është ose artificiale ose natyrore. Qendisi historinë lepur thurjePor, ekzistenca e thur e dini disa furs. Ideja e thurje lesh takon stilisti nga Montreal, kanadeze Golf Lishman, herë të parë në mesin e viteve 70 prezantuar lesh publik është jo i tërë lëkurat e lesh dhe fije. Lëndët e para për këtë fije ajo ka marrë nga lëkurat të mëdha dhe të kualitetit të lartë e lepuri, kastor, vizon.

Një kohë të gjatë, Pali ishte duke mbajtur një teknologji të fshehtë të prodhimit të një fije lesh. Misteri u zbulua vetëm në vitin 1998.  Për të marrë thread e pelts lesh strips paprekur prerë në formë spirale, që janë të mbështjellë më pas dhe të fillojnë të vendosin në bazë, e cila shërben si një rrjetë e çdo forme të pambukut ose materiale të tjera elastike.

Shirita duhet të jenë të gjerë si një shumë të trashë dhe shumë e hollë, kështu që madhësia e tyre optimale mund të jetë 3-8 milimetra. Tjetra, strip është trajtuar në mënyrë të veçantë për një fije lesh plotë. Së pari, era e tij në stërvitje, kur unwinding fikse e tij në bord, me nevojën për të shtrihet dhe nganjëherë lagësht. Pastaj në një fillim i fije të bazuar në një kënd të caktuar për të pushuar një rrip të lesh.

A disa fillesa marrë Crosslinked me njëri-tjetrin për të marrë një varg të gjatë.  Për shkak të faktit se strip lesh i lidhur rreth bazës rrjetë, është lesh dhe jashtë dhe brenda. Ashpërsia e lesh nuk është ndjerë dhe të produkteve të thurur lesh marrë shumë i lehtë dhe çuditërisht të butë. Një plus i madh është se thur pëlhurë lesh ruan formën e tij dhe jo rrudhur.

Kujdesi për trikotazh lesh dhe për të mbajtur atë shumë e thjeshtë, pavarësisht delikatesë i saj.  Për prodhimin e fijeve lesh janë dhelpra të përsosur, vizon, dhelpra, qelbës, rakun, i zi, sepse ata kanë një sy gjumë të gjatë dhe një cipë shumë e dendur. Por delet dhe lepuri nuk është i përshtatshëm, pasi lesh parë prerë të mprehta të shkurtër, dhe membrana e dytë hollë. Por duhet theksuar se Paula Lishman filloi atë me gëzof lepuri.

Mira materiale të para për lesh fije është vizon.  Nga sot, bëhet pothuajse çdo gjë: xhaketa, mantelet, shalle, cap, capes, ponchos, stoles, Boas, xhaketa, kjo nuk është një listë të plotë të produkteve të këtij materiali pazakontë.  Lesh thurur është një alternativë e madhe për të tashmë të njohur për ne lesh. Trikotazh Für është bërë një nga entuziazmin e fundit të modës designers shumë.

Veshje e lesh thurur nuk ka gjasa të jetë në gjendje të mbrojë poseduesit e lumtur e një acar të ashpër, por këto rroba nën forcën për të shtuar një shënim për të unike dhe elegancë të pakrahasueshme në fustan mbrëmje, dhe jo vetëm sezonin e dimrit. Bazuar në materialet e

hat, thurje