për thurje

 

Thurje booties

Thurimë hala për fëmijët nën 1 vit booties. Booties thur foli thjesht dhe lehtë, madje edhe për fillestar. Kjo metodë e thurje hala pinetok shumë të lehta dhe detaje hapat. Pra, dashur mami dhe rrobaqepëse fillestar, ky version i pinetok thurje dy (2) spokes më të përshtatshme. Për thurje pinetok,. Dhe kështu, grep pinetok ne kemi nevojë për: - Dy (2) çdo fije ngjyrë, në këtë rast, rozë dhe vjollcë, - e zakonshme spokes.

1) Ne mbledhjen spokes 22 sythe i fije rozë (rreth për të marrë 9 cm e gjerë) dhe thur 62 rreshtave (rreth 14 cm) llastik trashë (nëse dëshironi ju mund të thur në St rr). 2) Pastaj afër tetë unazore, lidhin fije të purpurt dhe thur 63 unazore përballen me një numër, 64 numri i sythe gajtan, 65, një numër i sythe të përballet me     66 Numri i sythe gajtan. 67 seri nga 68 seri varen fytyrës e fytyrës të varen 69, një numër i sythe gajtan     70 seri të varen fytyrës.

4) Pra, alternative 4 rreshtave me ngjyra të ndryshme, ju duhet të merrni vija vjollce 8, 7 dhe vija trëndafili. 5) E fundit dhe qep radhë të parë. 7) kthehet në anën e majtë të booties dhe mbledhin në pjesën e shirita e fije nga të dyja anët nga pika 2 pikës 2. Rezultati ishte një goditje. Sews një vijë të drejtë nga pika 2 në pikën 3 (cm 3-4).

Dhe mbledhin edhe pjesa tjetër (nga pika 3 në pikën 3) në temë dhe të vonuar thembra u kthye.     8) Vetëm kryer thurje booties dytë. Booties këtu dhe të gatshëm! Këto booties mund të lidhin goditje për të bërë dantella dhe pompom. Tie një kënaqësi.     Posted in Tags: bazuar në hobi-rukodelie.ru

thurje, thurje booties, thurje pinetok, booties, thur me grep, veshje