për thurje

 

Thurje hala pinetok kjo nuk është e vështirë

A ju ose dikush që njihni ka shfaqur fëmijë? Sigurisht, nëna e ardhshme dhe të afërmit janë mbledhur shumë në çdo gjë paraprakisht mund të kenë nevojë fëmija. Traditat e lashta të kërkojë një grua shtatzënë të mos bëjë asgjë që lidhet me mbrojtjen e fëmijës nga lindja ardhmen - një mister që nuk mund të planifikohet, dhe frika se diçka mund të shkojnë keq, jo, jo, po shqetësuar.

Por, pavarësisht kësaj, pas, mungesa disa lindjes, kapak pelena, cribs, strollers dhe batanije qeth.  Nuk është një pjesë e veshjet e fëmijës, e cila është absolutisht e nevojshme dhe e cila është anashkaluar ndonjëherë. Ajo  booties për të sapolindur. Booties foshnja ju mund të bëni me duart e tyre:  thurje hala ose pinetok grep - kjo nuk është e vështirë.

Të pranishëm  booties thurur për ditëlindjen e fëmijës - çfarë është bërë me duart e veta, do të ju lutemi edhe më shumë. Well, per shkrirje booties tim fëmijë është një domosdoshmëri. Ju mund të eksperimentojnë, dhe ju mund të përdorni të gatshme Skema thur pinetok. Pra, çfarë do të marrë?  Ju e dini shumë mirë se lëkura e fëmijës është shumë e delikate, në mënyrë që të mendojë seriozisht për atë që thread ju përdorni për thurje pinetok.

Këtu janë të preferuar temat organike pambuku.  Ata nuk do të irritojë lëkurën dhe janë të këndshme për të prekur. Megjithatë, për sezonin e ftohtë është i përsosur, dhe materiale të tilla si akrilik.  Kjo fije, pse sintetike, por e butë dhe të ngrohtë.  Sigurisht, booties juaj është për të dekoroj, si dekoratë duhet të përdor materiale të tilla si fjongo saten në, litarët dekorative apo shirita, vetë-endura dantella, etj

Disa rekomandojnë përdorimin e rruaza të ndryshme, sequins dhe rhinestones. Po, këto objekte dekorative. Sure, dekoroj booties për fëmijën, por nëse ata do të jenë të sigurt? A nuk ka një situatë kur një fëmijë është lënduar në sequins ose rruaza lot? Sipas mendimit tonë, nuk ia vlen një rrezik të tillë. Sidomos, qëndisje thurje dhe dekorative dekoroj fëmijën booties nuk ka më keq.  Pra, si për të booties thur? Tregoj një detaj shumë i kapshëm dhe në.

Mësimi "  Booties për fillestar "- në vëmendjen tuaj.  Hala thurje pinetok kërkojnë 5 vogël çorape numri hala 3 dhe 50 gram i fije.   Shkruani spokes e 40 unazore, dhe mbylljen e tyre në rrjet, e ndarë në 4 spokes. Çamçakëz Next vyvyazyvayte, ndërsa ju nuk do të jetë i lidhur me 7 centimetra Skema "K1, një gabim."

Ne kemi marrë një pjesë të pinetok, kyçin e këmbës mbajtëse të jetë një fëmijë.  Tjetra, pjesën e sipërme të këmbës vyvyazhem pinetok tonë. Për këtë për të punuar për të lëvizur në numrin gjilpërë 1 ka katër unazore me numrin gjilpërë 2 (në numër 1 gjilpërë është kthyer 14 unazore), 26 e mbetura duhet të shtyhen, duke e lënë hala. Tani provyazyvaem 18 rreshta sythe fytyrës janë vetëm 14 sythe, të cilat janë numrin tonë të 1 në gjilpërë.

Tani është koha për të formuar një pjesë e madhe e booties.  Për ta bërë këtë, ju do lloji në anët e të cilave lidhen vetëm në krye të booties këmbë me 10 unazore dhe të lidheni atë për të punuar deri në kohën ne u larguam lak duke i vendosur ato në hala si më poshtë: në gjilpërë numri 1 - 14 unazore (gishtin), spokes e numrit 2 dhe numri i 4 - deri në 16 unazore (ana laterale) në gjilpërë numrin e 3-14 unazore (thembra). Në spokes tuaj për vetëm 60 unazore. Kjo pasohet nga një rreth thur 9 rreshtave.

Një numër rresht 10 në thur së bashku para dy dhe e fundit dy sythe mbi gjilpërat e parë dhe të tretë (gishtin dhe thembra).  Tani ne kemi foto e mëposhtme: 12 sythe mbi gjilpërë numrin 1 (gishtin), 16 sythe mbi gjilpërë numrin 2 (majtas), 12 sythe mbi numrin gjilpërë 3 (thembra) dhe 16 sythe mbi gjilpërë numrin 4 (ana e djathtë). Në atë kohë të lënë mënjanë të gjitha unazore, atëherë vetëm 12 sythe mbi gjilpërë numrin 1 (gishtin) dhe provyazyvaya ata, të merrni thembra.

Është e rëndësishme në fund të çdo rresht e lak e fundit të provyazyvat këmbë së bashku me lak e ardhshme të numrit të në pritje, është marrë nga e majta dhe të djathtë. Si rezultat i kësaj, ju provyazhete kështu të gjitha pjesë anën e lak. Ajo tani vetëm mbetet për të mbyllur lak lak dhe thembra çorapë dhe qep edges.  Thurje pinetok fiksohem - pak argëtim.

From  Hala thurje pinetok ajo ndryshon në atë grep lejon përfshirjen e ndonjë teknika dekorative.  Booties janë marrë jashtëzakonisht të zgjuar.  Nga rruga, ju mund të filloni pinetok krijimtarinë tuaj, por ajo mund të jetë, si të thuash, hapi i parë.  Pra, ju duhet të lidh përmasat e të cilit do të varet nga ajo që ju keni marrë një fije.

Fije e hollë pambuku duhet të jetë goditje të vogla, dhe akrilik ose leshi - pak më shumë.  Booties dy-ton tona fortë janë aq të përcaktuar se çfarë ngjyre është kryesore dhe plotësuese. Ju mund të zgjidhni një delikate rozë dhe të bardhë, blu dhe të bardhë, portokalli dhe e bardhë - të gjitha varet nga shijen tuaj, por ngjyra kryesore duhet të jetë i errët.  Le të fillojmë thurje me grep pinetok vyvyazyvaniya këmbë.

Për ta bërë këtë, ngjyrën kryesore që shoqërojnë një zinxhir të 10 sythe ajrore dhe rreth vyvyazhem ovale 8 cm e gjatë, e cila përfaqëson rreth 5-6 rreshtave rreth zinxhir.  Tani, kur këmba është e gatshme, mendërisht të shënojë rreshtin e fundit të ovale dhe ka dy rreshtat e provyazyvaem polustolbikami pa yo. Pastaj të vazhdojë të thur një tjetër sc 2-2,5 cm, kështu që pala vyvyazyvaya "muret" e pinetok këmbë. Tani ndajnë këmbë në shputë dhe thembra.

Sock kolonat provyazyvaem me yo mënyrë që sipërfaqja e gishtin ishte paralel me këmbë.  Pas gishtin vyvyazali, kolona vyvyazyvaem thembra me yo. Kur thembra është gati pjesë vyvyazyvaem rrumbullakët, fëmija i përshtatshëm kyçin e këmbës.  Një shkak tjetër për dekorimin, ne mund të shoqërojnë atë me temat e ngjyra të ndryshme, ajo mund të jetë laced dhe gjendet në pjesë të ndryshme të pinetok me grep. Bazuar në materialet u-la-la.ru

Skema e thurje, booties thur me grep, pinetok thur me grep, me grep