për thurje

 

Si të lidhin booties thur me grep?

A jeni duke pritur për fëmijën dhe tashmë të menduarit për prikë e fëmijës? Sigurisht duan të lidhin veten diçka për fëmijën tuaj të ardhmen? Ose dikush nga miqtë tuaj të pritjes për shtimin e familjes dhe jeni duke menduar për një dhuratë? Booties - një pjesë shumë të mirë të veshjeve të porsalindur.

Thurimë pinetok nuk marrë shumë kohë, por do të sjellë momente të këndshme shumë, sepse booties, xhaketa dhe sliders janë simbole bukur të fëmijës në të ardhmen.     Si të lidhin booties thur me grep? Thurje leshi fëmijë pinetok kostum, pambuku dhe akrilik. Në fije leshi mund të jetë alergjik në të cilin rast thurimë pinetok të ngrohtë më të mirë për të përdorur akrilik për fëmijët.

Për të thur pinetok këto kam përdorur fije të përziera: pambuku 50/50 dhe akrilik. Fije: Hook: 2,5     Llojet e unazore: ajrit lak, një kolonë me një yo, sc, kolona lidh, 2 kolona me yo, thur së bashku. Për ato pak (0-3 muaj), gjatësia e 9 këmbë, shih Përshkrimi i punës:! Thur në 2 temat.

Filloni thurje me vetëm. Për ta bërë këtë ju duhet të thirrni një zinxhir të 13 lak lak avionëve dhe 3 të heqë ajrit. Pastaj në e pestë që nga fillimi e lak e postit lidhje zinxhir me yo. 1 rresht: varet në të dy skajet e zinxhirit (gishtin dhe thembra) lidhen deri në 5 kolona me yo.

2 seri: në secilën prej 5 lak jashtme (gishtin dhe thembra) për t'u lidhur me bar 2 me yo.     Rresht 3: Në secilin prej lak 8 jashtme (gishtin dhe thembra) për t'u lidhur me bar 2 me yo. Rëndësishme: thembra nuk janë të thurura në një spirale! Çdo seri është i plotë loop lidh, dhe seri të ardhshëm për të filluar me 3 me ajër të heqë varet.

Seri tjetër të kalimit nga këmbë në anën - merr thurje nga horizontale të vertikale dhe përforcon bazën e perimetrit.     Thur 1 rresht sc dhe shtesa, duke e bërë sekuestrimi nuk ishte në bazë loop, dhe duke hedhur një kolonë të rreshtit të mëparshëm (goditje është futur në anën e gabuar nga e djathta në të majtë, duke hedhur një kolonë të rreshtit të mëparshëm, kap fije dhe është tërhequr brenda jashtë, provyazyvaetsya sc).

Next dy rreshta të një kolonë me një yo pa shtimin e sythe. Si të lidhin booties thur me grep? Thurjebooties FOLD në gjysmën gjati dhe për të gjetur qendra e shputë. Majtë dhe të djathtë të qendrës gishtin shtyjë për 15 unazore dhe fije shënim. 1 rresht: 3 heqë ajrit loop, 4 këmbë me një yo, 10 herë 2 kolona me të së bashku thur yo, yo 5 shtyllat me. Për të kapur murin e pasme e lak.     Expand thurje.

2 seri 3 me ajër të heqë loop, 4 këmbë me një yo, 5 herë 2 kolona me thur yo së bashku, 5 shtyllat me yo. Expand thurje. Rresht 3: 3 ajër të heqë loop, 4 këmbë me një yo, yo 5 me bare thur së bashku (një majë), 5 kolonat me yo. Dele anën e majtë dhe të djathtë të gishtin dhe në anën e gabuar të jashtme lak 5, të mbetura nuk janë mbyllur, thur bashku bare lidh.

Të zgjasë një fije në anën e gabuar, dhe të fillojnë thurje booties në krye të gishtin e mesëm.     3 loop ajrore të heqë dhe pastaj rreth bare me yo. Në kalimin nga gishtin në anën e kolonës thur booties 2 me yo së bashku (e tepe). Si të lidhin booties thur me grep? ThurjeMbyll një numër i lidh sythe. Expand dhe vazhdojnë thurje në skemë. Tie booties vetëm dhe gishtin në perimetrin e fije të bardhë * 3 loop ajrit, lak lidh 2 *.

Link to dekoroj booties lule shputë. Dele unazë e filaments. 1 rresht: thur në mes të sc 6 ring. Tërhiqe rrjet, duke tërhequr në fund jo punës së thread. Thur pastaj në një spirale. Rresht 2: thur në çdo kolonë me 2 sc. Rresht 3: * 8 loop ajrit, rrokje lak lidh 'në murin përballë gamës së katër seri: fije të bardhë * 10 loop ajrit, lak lidh * Capture murin e pasme e rrethit.

Qep lule të booties mesme shputë.     Bardhë dantella lidhin fije për lidhur booties 100-110 varet avion. Futur në booties dhe kravatë një hark. Për dekorimin ju mund të përdorni pinetok dantella, saten shirita, lule e shirita saten, laces, lule me grep, etj

Rekomandimet për fije thur pinetok mund të gjeni këtu: booties grep "Violet" booties thurje "atlete" booties spokes " ; "My Lule Kujdes! Nëse ju ka pëlqyer modelin tonë dhe ju pinetok në përshkrimin e vet lidhur me veten, dhe tani duan të tregojnë punën e tyre - ju mund të dërgoni një pinetok foto në verenea-master@mail.ru. Ne do të postoni fotot e punës tuaj në përshkrimin e këtij modeli.

From ju se është e dëshirueshme për pak kohë - se çfarë e ke emrin (emri ose pseudonimin), nga ajo e qytetit, atë materiale janë përdorur, dhe si puna përparuar (ose kanë qenë vështirësi e lehtë), komentet dhe sugjerimet. Duke pritur për punën tuaj! Dashuria punën tuaj, Rajoni Sverdlovsk. "Ne presim një djalë. Thurur booties për një përshkrim të "krizantemë Sweet."

Ne kemi përdorur fëmijë fije, 100% akrilik. Thurur në 2 rreshta si në përshkrim, doli më të mëdha, 12cm. Kjo është goditje e ime e parë të punës. Gjëja kryesore që ka qenë i detajuar.

Kjo doli vetëm gjobë. "Elena Belgorod. "Link booties në përshkrimin tuaj, fije të përdorura" Pehorka "seri - pambuku për fëmijë, 100% pambuk. Faleminderit për përshkrimin tuaj shumë të detajuar, punë shumë të shpejtë dhe të lehtë! Booties do të japë për të shoqen e saj të vogël e të cilit së shpejti do të jetë vajzë e lindur! "Nina Izhevsk. përshkrim. Hook 3, 100% akrilik Foshnja fije. Bazuar në materialet e

booties, lule, pinetok thur me grep, booties thurje, me grep