për thurje

 

Booties çorape leshi vend

Booties - është e këpucë me thembra të buta për fëmijë të vegjël. Booties bërë më shumë për qëllime dekorative, të ngrohtë këmbët e vogël, të shkojë në shtëpi për një shëtitje në karrocë dhe admirojnë ata. Booties mund të përdoren të përkryer në vend e çorape leshi. Përveç kësaj, ata ndihmojnë të plotë imazhin e fëmijëve të cute pak me "jashtë" është dalja apo në foto. Për shkak se ata janë aq të ndryshme, të bukur, bukur.

Thurimë pinetok më hala: këpucë Baby dhe çorape thur Kjo është e drejtë - në vetëm dy hala. Numri i sythe të përcaktuar vëllimin mostër dhe këmbët rreth këmbëve. Llastik çorapesh thur një radhë disa.     Numri i tyre duhet të jenë të mjaftueshme për pagolenki - që është, intervali nga fillimi i thembra të kyçin e këmbës. Pastaj numërimin e lak e gjysmë dhe të shënojë (p.sh., fije me ngjyrë) qendër, një lak të çuditshme.

Lidhja e më shumë llastik vështirë, por në çdo rresht të bëjnë dy yo: një para dhe një pas lak qendrore. Kjo pjesë e sock është distanca nga këmbë për të hequr gishtin e madh.     Numri i rreshtave, të përcaktojë, duke aplikuar direkt në këmbët e thurje. Tani, thur 6 rreshtave në Shën st pa shtimin e unazore.

Ku kanavacë sheshtë .- pjesën e përparme të sock. vazhdoni llastik trashë, duke zvogëluar numrin e 4 përmes lak, një në fillim thurje, një tjetër në fund të pista dhe një në frontin e lak qendrore, dhe pas tij. Pra. zbritur, thur 8 rreshtave. Rreshti i fundit për të mbyllur në asnjë mënyrë. Leckë folded në gjysmën: ai do të përsërisë këmbët profilin.     Pastaj të bashkohen kettelnym damar (prapanicë) dhe pjesën e poshtme anësore.

Nëse numri i parë ishte thirrur në ashensor shtrënguar ose metra të lartë, atëherë qep pala nuk duhet të përfundojë. Këto çorape janë tërhequr jo vetëm e lehtë për të thur. Nëse ata protrutsya, në fund mund të jetë i prerë, pala damar dhe shpërndajë nadvyazat përsëri. Dhe nëse ju qep pjesa poshtme prej lëkure apo kanavacë, janë të aftë për madhësinë e thembra, rezultati është pantofla.

Ata mund të qëndis në thurje fije çorape me ngjyrë të ndritshme. (.. Neni bazuar në faqen e internetit avemeri http:// By Ru) Materialet: leshi apo fare pak e fije pambuku.     PËRSHKRIMI I PUNËS Ju duhet së pari të lidheni me pinetok thembra. Tie një varg të 12 loop ajrit, pastaj Art. b / n për lak e tretë që nga fillimi i zinxhirit.

Tie zinxhir në të dy anët e artit. w / o katër herë, duke shtuar për të dy sythe në çdo anë të këmbës - nga shputë dhe thembra - e parë në 3 tbsp dhe pastaj në 2 lugë.. Duke i lidhur ndryshimi i vetëm në fije fije e hollë e një tjetër ngjyrë fillore dhe të artit shok. b / n dy qarqet anë, provyazyvaya çdo send. një stacion loop. në pjesën e poshtme. Vini re se ajo nuk është më mirë të thur në një spirale - në këtë rast japin jo një tjetër uvetom të merrni mjaft.

Çdo rresht është më e mirë për të përfunduar i pari polustolbikom rresht lak e mëparshme dhe të fillojnë të ardhshme rresht me një lak ajrore vetëm për heqjen.     Thur dy rreshta anë, dele përgjatë booties, dhe të përcaktojë lak nga e cila ju filloni sock vyvyazyvat: matet nga lak qendrore të tetë lak lak për të djathtë dhe të majtë dhe otmettekraynie me një fije të një tjetër ngjyrë.

Thread shtrirë nën lak të shënuar, kravatë 8 e Artit. me yo, futur goditje në lak çdo hekurudhor të dytë. Në vend të booties çorape leshi thurje pinetokrresht tjetër thur 4 tbsp. s / n pas çdo art tjetër. rreshtit të mëparshëm. Sock është bërë. Për të forcuar gishtin, tërheq thread në anën dhe thur përgjatë 6 lugë shputë. b / n.

Tani ju mund të shkoni në çizme. Tie artin e tij. s / n në çdo stacion. seri e mëparshëm, një seri e polustolbikom përfundojë, dhe seri tjetër fillon dy sythe ajër për heqjen. Të kandidojë si 4 rreshtave. Sapozhok përfunduar.

Tie atë një nga një numër të artit. w / o fije të ngjyrave të kundërta, dhe lidh buzë e dhëmbë: ata formojnë një zinxhir Neni 3 Air bërë në mes të Art. b / n. Bëni booties lidhëse për tkurrjen: një zinxhir të sythe kravatë 40-50 semistable. Në skajet e dantella të tassels ose lule. Për të, kanë provuar lule në lak e fundit të dantella, të bëjë 4 petals - një zinxhir të pesë sythe ajrit.

Ju mund të lidhet disi ndryshe: vyvyazat thembra në një zinxhir të 15 me radhë, rr saj kravatë. w / o 5 herë. Shto, si në modelin e parë. Duke lidhur lidh vetëm poshtë tri radhë të artit. b / n. Pastaj lidhin një pjesë tjetër të njëjtën ovale, e cila do të shërbejë si hark dhe të booties gjuhën. Vënë atë në një anë dhe rr kravatë. w / n, prodevaya goditje njëkohësisht në një lak anë dhe booties shul.     Tema eshte e mirë për të marrë një ngjyrë të kundërta.

Thread njëjtë dhe vazhdojnë të booties thur vetë - një seri e Artit. b / n dhe një seri të artit. s / n. Ndryshimi thread. Tie një tjetër 4 rr rreshtave. s / n, rreshtin e fundit thur një fije ngjyrë të kundërta. Tie të gjithë shekullin e skaj të ardhshëm. b / n dhe seri të fundit - dhëmbët. Tie string, futur atë, kravatë. Materiale http:// lel.khv.ru

Booties, grepa, thurje pinetok, yo