për thurje

 

Pallto thurur

A nuk kufizojnë veten për ngjyrat tradicionale, forma dhe klasike modele. dekor të reja kjo është ajo që duhet të dallojnë të punuar me dorë tuaj pallton nga të afërmit e tij. Designer Victoria Shepeleva duke punuar në një shumë veshje të sipërme të punuar me shtiza.

Modeli i saj përmban një përdorim të guximshme e pjesëve dhe pajisjeve, nuk janë karakteristike për veshje: kjo është e gjitha llojet e ruffles, flounces, frills, më të mësuar me bluza elegante dhe veshje, në vend se në veshjet dhe cardigans.  Të gjitha llojet e perde modifikuar disi në pallto ata janë shumë më të mëdha, dhe nganjëherë të zëvendësojë jakë, prangat dhe trim fund janë.

Lidhur me spokes, flounces dhe ruffles butë elastik,, bëri një goditje, ata janë më të rrepta, të mbajtur në formë, peshë të mirë në fund të modelit pallto më të mirë përshtatet me formën, kanavacë nuk shtrembëroj gjatë në këmbë.  Përveç perde është e mirë për të përdorur sleeves puff: ato mund të largohen së bashku disa herë, si veshje të tjera mesjetare, apo të gjerë në krye me prangat të ngushta të lartë.

Këto sleeves sy jashtëzakonisht femërore dhe romantike.  Victoria Shepeleva rekomandon përdorimin e një shumë të madhe pajisje veshje e sipërme: butonat e madhe e formave të ndryshme, kopset, qep elementet dekorative. E vetmja kërkesë është më e mirë në qoftë se hardware është bërë e materialeve natyrore (dru, lëkurë).

Një nga materialet më në modë dhe praktike janë të kokosit, këto butona dhe kopset janë shumë të fortë dhe tepër të lehta, e cila është e rëndësishme edhe për butonat madhe trikotazh nuk do barrë kanavacë.  Një tjetër tendencë e modës lyej shkurtohet me jakë lesh prirje komik ilipalto për vjeshtë dimër-2009.

Etomozhet të gëzof dhelpre, dhelpra ilimeh podleoparda, duket e madhe isogreet vsamuyu ftohtë të dimrit dlyanas chtoochen vërtetë. Qendisi pallto yoVictoria Shepeleva këtu dhe rekomandon që nisen nga kanoneve dhe një përdorim të ri e lesh, për shembull, Arktik bishtin dhelpra të qep një ekstrem përgjatë pjesën e poshtme të produktit. Ajo duket tepër elegant!  Pallto të pasur dekor, popullore në fillim të shekullit të 19-të, vjen përsëri në modës.

Tani ju lehtë mund të zbukuruar me shirita mantel, lule dhe dantella. Për shembull, veshje tradicionale mbrëmje të punuar me dorë dantella Bruges u transferua në pallto, duke i dhënë një model të rafinuar e respekt.  Elemente të Bruges dantella mund të dekoroj hem apo qep pëlhurë në shelfin e lartë, të bëjë prangat dantella dhe jakë shumë variante dhe ata janë të gjithë spektakolare.

Ju gjithashtu mund të pallton krejtësisht hapur-pune por, sigurisht, ky model nuk lidhëse për një erë e ftohtë vjeshtë.  Përkundrazi, kjo shtresë do të veprojë si triko elegante.  Theme një pallto të thurur nese e vëllimit dhe të deformuar artificialisht, ose një i afërt i përshtatshëm dhe joshës, aq e rëndësishme si gjithnjë bien pasoi.  Designers Shumë ofrojnë për t'i dhënë atij dobi të mantelet llogore tradicionale dhe xhaketa lëkure.

Qendisi pallto jep bukuri shumë më tepër, sidomos në kombinim me dritë damask dhe gowns mbrëmje mëndafshi.  Për më tepër, ata kanë një avantazh shumë të rëndësishme mbi lëkurë, stof leshi me cirka pambuku dhe artikuj të veshjeve të jashtme në mënyrë insulates madh thur trup, të cilat ndonjëherë nuk kërkon pajisje shtesë, madje edhe në temperaturë zero. . Veshjet thurur këtë sezon është një revolucion të vërtetë në botën e sipërme.

Tani e tutje, pallto nuk është fshehur nën një bukuri e imazhit tuaj, por më tepër është themelimi i saj. Pallto maksimale gjatë e të gjallë textured fije bohem elegant tregojnë stilin: përkulshmëri, kurajo, mister, nëse është e tipare të karakterit tuaj, pallto thurur pastaj e bëri vetëm për ju.  Jersey është ndoshta të mirë materiale për demi-sezonit rroba.

Ai është i madh si veshin rastësor, dhe shpesh elegante si opsion prodhimit.  Një alternativë për një pallto mund të jenë të njohura në vjeshtë-dimër 2008/2009 sezonin Kepi-ponço ose të ndritshme tunikë, model spektakolare e xhaketë të lirë thur apo punuar me shtiza. Gjëja kryesore që ishte ngrohtë, komod dhe gjithmonë elegante.  Foto: Vyacheslav Belous. Bazuar në materialet e

delikate, veshje, yo, yo, model, gjilpërë thurje