për thurje

 

Kundërfiletë thurje

SYTË thurimë (1) Aktiviteti është Melissa, pronari  Përshëndetje, rrobaqepëse e mi të dashur!  Sot unë dua të ju ofrojnë një kurs fushatë në kundërfiletë grep. Pra, kundërfiletë thurje - një lloj imitimi të kundërfiletë - qëndisje gipyurnoy, e cila është kryer në një rrjetë të endura posaçërisht. Kjo formë e bukur dhe të qëndisura tani humbi popullaritetin e saj të mëparshëm.

Ai zëvendësoi ndryshimet më të zakonshme në të performancës. Kundërfiletë thurje thurje skemaPër shkak të bukurinë e saj dhe thjeshtësinë e zbatimit fileto thur me grep me lehtësi fitoi popullaritet në mesin craftswomen të gjithë botën, dhe të interesit në këtë lloj të qëndisura është undiminished.

Teknikë mund të kryhet fileto mishi thurje xhingla dekorative, të tilla si napkins, peshqire, perde, bedspreads dhe të ngjashme, si dhe veshje e zbukurime dhe çorape fut dantella verës, për të përshtaten intriguese dhe sviterochkov verës. Gjëra mjaft të vogla të bëra në teknikën e fileto mishi thurje, dekoroj shtëpi tuaj, do të bëjë vetëm bukuri e tij të natyrshme dhe rehati, theksoj bukurinë tuaj natyrore dhe individualitet.  Jeni të interesuar?

Pastaj jemi kthyer në studimin e teknikave bazë të thurje fileto mishi.  Për këtë ju duhet: fiksohem (më mirë të kemi një grup i grepa)  Thurje fije,  gërshërë,  pak durim dhe zell,  punën tuaj dhe të shpërblehet në bazë të meritës.  Baza e fileto mishi thurje është rrjet i cili është bërë nga kolona dhe sythe e ajrit, në të njëjtën kohë duke plotësuar një të vetme rrjet celular model kolona vyvyazyvaetsya.

Më rrallë, në disa zona të përdorimit të përmbysja, atëherë nuk është një vizatim i përbërë nga qelizat bosh në sfond mbushur. Në mënyrë tipike, dhe model rrjetit dhe temat e drejtimin e një ngjyrë, por të përdorura ndonjëherë nga temat e ndryshme dhe ngjyra për të theksuar kufiri midis figurës dhe neto, ndoshta edhe vetëm duke përfunduar edges qëndisje.

Më shpesh, rrjetë është të endura nga shtyllat me 1 yo, në mes të shtyllave 2 loop ajrit, përdoret rrallë një rrjet të madhësive të tjera, në varësi të objektivit.  Për shembull, produkt doli në shesh, të përdorur kolona e sesquioxides (patentë), për disa modele të përdorin një rrjetë prej shtyllave të lidhur me dy yo dhe 3 sythe ajrore mes tyre, një rrjet është përdorur në produktet kryesore, një dizajn të zgjedhur siç duhet dhe materiale të produkteve në një rrjet, vetëm ajër.

A është e mundur ekzekutimin e rrjetit gjobë, në të cilat janë të ndara me kolona yo vetëm një lak ajrit. Madhësia e rrjetit duhet të tregohet në udhëzimet për prodhimin e produktit.  Në qelizat e mbushur me ajër në vend të sythe me yo kolona provyazyvayutsya, kolona e fundit e qelizave të mëparshme dhe i pari do të jetë në qelizë e ardhshme.

Për shembull, në dy qeliza të mbushur me 7 kolona, ​​në vend të pritur 8, tri qelizat e mbushur - 10 bare, në vend të 12 pritshme, etj  Se produkti ishte e bukur dhe të pastër, duhet të ketë kolona të saktë. Hook duhet të jenë të hyrë në mes të krye të kolonës, jo në dy rradhë pigtails fund, për të shmangur shkeljen e harmoninë e produktit.  Kundërfiletë thurje duhet të jetë i shëndoshë.

Sigurohuni që lak nuk ishte Dilated dhe lartësi bare.  Për të shmangur loop shtrirë e sipërme, ju mund të merrni goditje gjysmën e një masë më të vogël se që është menduar për fije të trashësi të njëjtë në një formë të ndryshme të thurje.  Për kundërfiletë e praktikisht çdo fije të përshtatshme. Zgjedhja e thread do të varet mbi produktin e zgjedhur.

Për perde, bedspreads, peshqire etj lëkurë të trashë më të përshtatshme, për dantella butë - hollë, mundësisht shtrembëruar, ju mund të duken mirë.  Në mënyrë tipike, përshkrimet e produkteve të jep udhëzime në përzgjedhjen e thread tregon numrin e kërkuar. Por mos u shqetësoni nëse ju gjeni temat që janë në revista të importuara.

Nëse ju nuk keni një zgjedhje të pasur, mos kini frikë të eksperimentojnë, në fund, llojin e produktit do të varet kryesisht nga aftësitë tuaja.  Kundërfiletë thurje - ka dy anë, me sythe të rotacionit.  Nuk është një rregull e përgjithshme që baret janë zëvendësuar me sythe të heqë:  (F) në vend të një kolonë me 3 yo - 5 sythe ajrit.  Gjatë tërheqje nga sundimi i sythe heqjes duhet të tregohet në udhëzimet për modelin apo model thurje.

Autor - Melissa Bazuar në materialet e

, thur me grep skemë thurje, thur me grep, fileto thurje, delikate, një goditje