për thurje

 

Thurje

thurimë thurimë

Në ditët e vjetër, pothuajse çdo grua të përkryer arti i thurje për dy apo pesë spokes, dhe mund të lehtë të krijojë duart e tyre ndonjë "fije e hollë mrekulli" - dorashka, çorape, një pulovër shall ose komod - për veten e tyre, të dashurit e tyre apo thjesht për të porositur. Megjithatë, thurje e modele nga revista dhe është shumë popullor sot dhe që është shquar - ai tërhoqi jo vetëm gratë, por disa burra.

Çfarë është kaq tërheqëse është në fije shëndoshet Hanks dhe gjilpërat mirë, e cila, pavarësisht nga një bollëk e rrobave të bukura në dyqane moderne, porukodelnichat shumë dhe tërheq në kohën tuaj të lirë? Për të filluar, se procesi i thurimë fjalë për fjalë mesmerizing. Loop më shumë se vrima e gjilpërës, fytyrës, i gabuar - dhe gradualisht të bëhet një fije kanavacë.

A thur zgjuar lehtë mund të kryejnë çfarëdo ndërlikuar model që do të japë çdo formë thurje tyre, fijeve të ngjyrave të ndryshme do të shkrihen - si një bojë artist. Me pak fjalë, thurje - it works! Një tjetër arsye për të dashur thurje - kjo është dashuria e familjes dhe dëshira për të rrethojnë me ngrohtësi dhe përkujdesje.

Çfarë dhuratë nuk e blej atë, por unë ende nuk do të jetë për një të dashur është asgjë më shumë se thurur me dorë triko, apo dorashka, apo shall më të zakonshme në kërkim, të cilat ju wove një fije me mendimet e tyre lloji dhe dëshirat. Por kjo nuk është e gjitha. Nëse ju pëlqen gjërat unike, të tilla që ekzistojnë në një gjini të vetme, thurje do të kënaqem veten me rroba të reja.

Edhe në qoftë se dy zotërinjve kravatë në bluzë e saj, të udhëhequr nga një skemë të vetme - të mira, dhe sot, bie revista në thurje, dhe një numër të madh të modeleve për thurje mund të shkarkohet falas në internet - ende në modelin që rezulton do të jenë të ndryshme. Së fundi, thurje soothes ftohtë dhe shërben si një "kurë" e të gjitha stresit.

thurimë skemë thurjePra, nëse ju shpesh ndjejnë nervor ose - nuk e pi Valerian, të fillojnë punë me shtiza! A mendoni se e vështirë - për të mësuar të thur, në qoftë se ju nuk e kam provuar? Jo në të gjitha. Në një zell të caktuar për të mësuar thurje mund të jetë disa orë. Sigurisht, të marrë kohë për të mësuar për të "ndjehen" thread - tensionin e saj (knitters shumë rishtar thurje merr shumë i gjerë ose shumë të ngushtë) dhe të tjera "urtësi."

Nuk është e nevojshme për të filluar punë me shtiza sweaters c modeli kompleks me shumë braids, nuk ka fituar aftësitë e nevojshme. Një shall të thjeshtë apo një lodër të vogël - në internet ka shumë modele lezetshëm thurje të lodrave, dhe shkarko skema është plotësisht i lirë - nuk ka nevojë të shpenzojnë para në revista të shtrenjta. Përmbledhur të vogël, thonë se thurje - pasion, e cila sjell deri karakter (! Po, po, sa këmbëngulje dhe durim është e nevojshme mjeshtrave të lidhë një gjë e bukur dhe e dobishme), Zhvillon kreativitetin - rrobaqepëse shumë vetë të dalë me harton dhe modele për thurje . Dhe akoma - nuk do të lejojë të mërzitem!

Skema e thur me grep thurje, thurje, skemë